Dane kontaktowe

Włosy, by były piękne, wymagają regularnej pielęgnacji. Jednym z najważniejszych pielęgnacyjnych rytuałów jest regularne stosowanie masek nawilżających. Marka OnlyBio w swoim portfolio posiada preparaty, które bazują na naturalnych składnikach. Czy stosowanie maski na włosy jest trudne? W tym artykule podpowiemy, jak prawidłowo nakładać maskę na włosy OnlyBio, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Jak nakładać maskę na włosy? Zacznij od wyboru produktu

Wybór konkretnego kosmetyku od marki OnlyBio zależy m.in. od kondycji włosów, efektu, jaki chcemy uzyskać i indywidualnych pielęgnacyjnych preferencji. W ofercie OnlyBio znaleźć można takie maski jak:

  • ONLYBIO Hydra Repair Rekonstruująca maska-odżywka do włosów TUBA 200 ml,
  • ONLYBIO Powerful Colors Chroniąca kolor odbudowująca maska do włosów TUBA 200 ml,
  • Hair in Balance by ONLYBIO Maska do włosów niskoporowatych 400 ml,
  • Hair in Balance by ONLYBIO Maska do włosów średnioporowatych 400 ml,
  • Hair in Balance by ONLYBIO Maska do laminacji włosów 200ml,
  • Hair of the day by ONLYBIO Maska emolientowa do włosów niskoporowatych 400ml,
  • Hair of the day by ONLYBIO Maska emolientowa do włosów wysokoporowatych 400ml,
  • Hair in Balance by ONLYBIO Limited Edition Maska do włosów niskoporowatych 400ml,
  • Hair in Balance by ONLYBIO Limited Edition Maska do włosów średnioporowatych 400ml,
  • Hair in Balance by ONLYBIO Limited Edition maska do włosów wysokoporowatych 400ml

Fenomen marki OnlyBio polega na tworzeniu wysokiej jakości produktów z wykorzystaniem naturalnych składników i nowoczesnych technik wytwarzania. Kosmetyki na każdym etapie produkcji znajdują się pod okiem specjalistów, którzy dbają o to, by wszystkie standardy produkcyjne zostały zachowane. Kosmetyki OnlyBio powstają ze starannie wyselekcjonowanych składników, gdzie pochodzenie konkretnych surowców zostaje potwierdzone badaniami, opiniami dermatologów i certyfikatami jakości.

Jak nakładać maskę na włosy OnlyBio — Poradnik krok po kroku

Krok 1: Przygotuj włosy

Przed aplikacją maski na włosy OnlyBio, zadbaj o to, że włosy są czyste i lekko wilgotne. Do oczyszczania użyj ulubionego łagodnego szamponu, który nie obciąża włosy. Następnie delikatnie osusz włosy i usuń nadmiar wody. 

Krok 2: Nałóż maskę

Jak nakładać maskę na włosy OnlyBio? Poprawna aplikacja nie wymaga specjalnych umiejętności. Proces rozpocznij od nałożenia odpowiedniej ilości preparatu, w załeżności od długości i gęstości włosów. Następnie należy wetrzeć delikatnie maskę we włosy, skupiając się na końcówkach.

Krok 3: Wmasuj maskę

Wykonanie delikatnego masażu sprawi, że maskę lepiej wchłonie we włosy. Skup się na końcówkach, wmasowując produkt wzdłuż włosów palcami lub delikatnie rozczesz kosmyki grzebieniem o szerokich zębach.

Krok 4: Odczekaj kilka minut

W zależności od konkretnej maski OnlyBio stosuj się do zaleceń, które dostępne są na opakowaniu. Zwykle maski do włosów powinny pozostać na włosach przez około 5-10 minut. To odpowiedni czas, by wszystkie składniki aktywne wniknęły w głąb włosów i je kompleksowo odżywiły i nawilżyły. 

Krok 5: Spłucz

Po upływie 5-10 minut, dokładnie spłucz maskę z pomocą ciepłej wody. Zwróć uwagę na to, by na włosach nie pozostały żadne resztki maski. 

Krok 6: Stylizuj włosy

Po spłukaniu maski delikatnie odciśnij nadmiar wody za pomocą ręcznika i osusz włosy. Możesz to zrobić za pomocą suszarki lub pozostaw włosy naturalnie do wyschnięcia. Używając suszarki nastać niską lub średnią temperaturę suszenia, by nie doprowadzić do przesuszenia włosów.

Jak nakładać maskę na włosy OnlyBio? Oprócz poprawnej techniki liczy się również regularność. Stosuj maskę zgodnie z zaleceniami producenta. Tylko regularne odżywianie, nawilżanie lub regeneracja sprawi, że włosy odzyskają zdrowy i piękny wygląd. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz to zrobić raz w tygodniu lub częściej. Postaw na naturalne składniki i przekonaj się, dlaczego maski od marki OnlyBio cieszą się ogromną popularnością wśród włosomaniaczek.